Üritused


Teadveloleku ja enesehoole praktikad stressiga toimetulekus
Tartu Ülikool
4. detsember 2019

Jakobi 2-114, 09:00-16:00
 

Koolituse kirjeldus

Koolitaja: Marika Paaver (kliiniline psühholoog, PhD)

Koolituse sihtgrupp: doktorantide juhendajad

Stress paistab olevat kaasaegse lääne elukorralduse ja töökohtade pärisosa. Välised stressitegurid nagu pidev ajasurve, tegevuste killustatus, projektipõhine rahastus, ühiskonnas toimuvad kiired muutused ja vajadus nendega kaasas käia tunduvad viivat paratamatute lõõgastumisraskusteni.

Ent selle asemel, et keerulises olukorras endale parimal viisil toeks olla, võib juhtuda, et valmistame oma mõtetes endale hoopis stressi juurde. Kontrollimata mõtlemisprotsessid, juhtimata emotsioonid ja automaatsed reaktsioonimustrid võimendavad pinget nii kavalal moel, et me ei pruugi sellest isegi aru saada. Teadveloleku praktiseerimine võimaldab astuda esimese sammu tulemaks “autopiloodilt maha” ja loomaks vajaliku distantsi, et näha nii sees kui väljaspool toimuvat selgemalt ja aktsepteerivamalt. See võimaldab kokkuvõttes toimida teadlikumalt ja vähem ise ennast õõnestada.

Töötuba tutvustab keskendumis- ja kohaloluharjutuste toimemehhanisme - mis juhtub neid rakendades inimese ajus ja mida on näidatud selle mõju kohta inimese enesetundele ja toimimisviisidele. Katsetame ka harjutusi, mis pideval rakendamisel võivad aidata ära hoida pikas perspektiivis kujunevat läbipõlemissündroomi.
 

Koolitus on tasuta ja eesti keeles.

Üritusele registreerumine (avatud 25. novembrini). Registreeritud osavõtjatele saadetakse enne üritust e-mail, millega kinnitatakse osalus koolitusel.
 

Kontakt: Merili Hansen, merili.hansen@ut.ee, 737 6535

Ürituse toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA)Writing retreat
Tallinn University
January 6-10, 2020
Pärnu
 

Graduate School of Linguistics, Philosophy and Semiotics and Graduate School of Culture Studies and Arts invite you to participate in a writing retreat directed towards doctoral students and their supervisors. At the writing retreat, you can focus on writing your thesis or research article. In addition, we will hold different workshops to further your writing process (participation optional) and you will have an opportunity to discuss your writing and get feedback in small working groups.

The retreat takes place on 06.-10.01.2020 at Strand Spa & Conference Hotel in Pärnu (A. H. Tammsaare puiestee 35, Pärnu https://www.strand.ee/et/).

To participate, please send a short workplan (max. half a page) on the writing you will be working on, and the stage you are at with this text. PhD students who can participate in the full program are prioritised in the selection of applications.

Interested doctoral students and supervisors can apply for the retreat by online registration formThe registration deadline is 15.12.2019.


Participation costs (meals, travel, accommodation) are covered by the graduate school. The event program and transport will be specified after registration.

Please note that you are required to let organizers (info_ktkdk@tlu.ee) know if you have registered but are not able to participate! Otherwise, you might be charged for the costs of accommodation and meals.

Additional information: Marie Vinter, info_ktkdk@tlu.ee, 6409353


This event is financed by the European Regional Development Fund (University of Tartu ASTRA Project PER ASPERA, Tallinn University ASTRA Project TLÜ TEE, Estonian Academy of Arts ASTRA Project LOOVKÄRG, Estonian Academy of Music and Theatre ASTRA Project EMTASTRA).Kirjutamislaager Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna magistrantidele
Tartu Ülikool
22.-24. jaanuar 2020
Tartu


Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond kutsub oma magistrante osalema kirjutamislaagris 22.-24. jaanuarini 2020 Tartu Loodusmajas (Lille 10).

Kirjutamislaager pakub osalejatele võimaluse keskenduda kolm päeva segamatult oma magistritöö kirjutamisele. Kirjutamislaagris ootavad osalejaid vaiksed ruumid, kus saab üheskoos kirjutada, kohvi- ja sirutuspausid, lõunasöögid ja üks ühine õhtusöök.

Lisaks kirjutamise ruumile ja ajale pakub laagri programm kirjutamist toetavaid lühikesi töötubasid ja kirjutamisalaseid konsultatsioone laagri juhtivalt õppejõult (dr Anni Jürine). Vajadusel annavad individuaalseid konsultatsioone magistrikoolide juhid. Laagrisse kirjutamist nõustama ja juhendajakohtumisi läbi viima on oodatud ka magistrantide juhendajad. Soovi korral on lisaks võimalik kirjutatut väikestes rühmades arutada ja saada teistelt magistrantidelt tagasisidet.

Laagris osalemiseks on väga oluline eelnevalt planeerida oma töö nii, et kolm laagripäeva järjest saab keskenduda ainult kirjutamisele ja kirjutamisega seotud küsimustele.

Laagri peamiseks töökeeleks on eesti keel, rühmatööd ja konsultatsioonid toimuvad vajadusel ka inglise keeles.

Registreerumine kirjutamislaagrisse algab detsembris 2019.

Kontaktisik: Ann Veismann, ann.veismann@ut.eeKirjutamislaagrit korraldavad keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool ja kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool koostöös dekanaadi ja valdkonna magistrikoolidega.